Potřebujete peníze a nevíte, která půjčka se vám nejvíce vyplatí? Jste tu na správném místě, protože vám nabízíme srovnání. Podíváme se na porovnání bankovní a nebankovní půjčky a také na kreditní karty a kontokorent. V jakém případě vás čeká nejvýhodnější půjčka?

Nejvýhodnější půjčka – je to ta od banky?

V České republice působí 25 bankovních institucí a jejich podmínky jsou veskrze stejné. Banky si každého žadatele o půjčku důkladně prověří. O jeho bonitě rozhoduje například to, jestli má záznam v registru dlužníků. Pokud zde banka jeho jméno objeví, žádost o půjčku ihned zamítne. Banky také prověřují příjmy, je třeba mít příjmy vyšší. Právě z těchto důvodů mnoho lidí na půjčku v bance nedosáhne. Nejvýhodnější půjčka od banky tedy určitě není. Na plné čáře ji poráží půjčka od nebankovní společnosti. Proč?

Nejvýhodnější půjčka od nebankovní společnosti a její charakteristika

Nebankovní společnost nemá tak přísné podmínky. Uvádíme proto jen nejvýznamnější charakteristické prvky této půjčky:

  • není třeba dokazovat vysoký příjem
  • žadatel může mít záznam v rejstříku trestů
  • jméno žadatele se může nacházet v registru dlužníků
  • půjčku vyřídíte z pohodlí domova
  • půjčit si lze až 10 000 korun

Nejvýhodnější půjčka od nebankovní společnosti je díky mírným podmínkám vhodná pro většinu lidí.

Jak si stojí kreditní karty a kontokorent?

V obou případech se jedná o bankovní produkty. K jejich získání je také třeba doložit příjem. Kreditní karty mají nevýhodu v podobě 30 dní dlouhého bezúročného období. Pokud peníze nevrátíte včas, budete muset za každý den platit úroky z půjčené částky. Vyšší úroky má i kontokorent. Pro srovnání – u nebankovní půjčky se platí jen jednorázový poplatek. Jeho výše se stanovuje na základě půjčené sumy a délky splatnosti. Minimální poplatek je 50 Kč. Vztahuje se na půjčku 500 korun na 7 dní.