Peníze z nebankovní půjčky se dají použít mnoha způsoby. Můžete si za ně koupit běžný nákup, hračky pro děti nebo i vyrazit na dovolenou. Mnohem chytřejší ale je, když budete investovat do vlastního pohodlí. Z nebankovní půjčky si totiž můžete koupit i moderního pomocníka do domu i bytu. Jedná se o robotický vysavač, který se postará o to, aby vaše podlaha byla vždy dokonale čistá. Poradíme vám s tím, jak si půjčku vyřídit a podíváme se na její hlavní rozdíly oproti finančním produktům od banky.

Nebankovní půjčky vychází z porovnání levněji

Jestliže si chcete půjčit peníze, musí vás v první řadě zajímat to, kolik peněz za půjčku zaplatíte. Banky pro tyto účely používají úrokovou sazbu. Ta je určena v procentech a vyjadřuje výši přeplatku. Úroková sazba u bankovních půjček se pohybuje od 5 do 15 %, což je dost drahé půjčování. Ještě vyšší úroková sazba je stanovena pro kreditní karty a kontokorent. V obou případech dosahuje výše až 20 %, někdy je ještě vyšší. Je tedy zřejmě, že si v případě finančního produktu od banky dost připlatíte v každém případě. Půjčka nebankovní to má jinak. U ní se totiž platí poplatek.

Kolik za využítí nebankovní půjčky zaplatíte?

Nebankovní společnost si účtuje jen poplatek. Jeho výši ovlivňuje:

  • částka, kterou si půjčíte
  • doba splatnosti, kterou si zvolíte

Je možná i varianta bez poplatku

Navíc je tu možnost, jak využít nebankovní půjčku bez poplatku. Je to akce pro všechny nové žadatele. Stejnou akci má aktuálně i nebankovní půjčka pro problémové klienty. Poplatek klient neplatí, když si půjčí 9000 korun a splatnost si nastaví na 30 dnů.