Při nákupu letenek je třeba přemýšlet. Věta, se kterou se setkávám velmi často je základní radou pro výhodné pořízení letenek. Jenže problém je, že vám neřekne jak musíte přemýšlet, když chcete létat levně. Pokud však chcete opravdu ušetřit, měli byste dodržovat několik bodů, které vám s tím pomohou.

Základní pravidla pro ty, kdo chtějí akční letenky

Pokud chcete letenky kupovat výhodně, stačí se držet několika zásad při jejich výběru.

  • nevěřte podezřele levným letenkám
  • s nákupem si pospěšte
  • ujistěte se o konečné ceně

Příliš akční letenky mohou být ty nejdražší

Pokud při hledání letenek narazíte na palubní lístky se slevou 90 %, pravděpodobně vás to zaujme. Taková nabídka vypadá opravdu lákavě. Vidina velkého množství ušetřených peněz mnoho lidí přesvědčí k nákupu takové letenky. Jenže tito lidé zapomínají na jednu důležitou věc. Uváděná výhodná cena je pouze za samotnou letenku, ale nejsou v ní započítány další poplatky. Přitom právě za další poplatky mnohdy zaplatíte několikrát více, než za samotný palubní lístek. Proto je třeba dávat si na takovéto nabídky pozor.

Pospěšte si s nákupem a sežeňte akční letenky

Spousta lidí vás bude lákat na last minute letenky. Budou tvrdit, že se jedná o nejlevnější a nejvýhodnější způsob cestování, který vám vždy zařídí výhodné ceny. Jenže to není úplně pravda. Ačkoli last minute letenky mohou být skutečně levnější, než obyčejné, nejsou nejvýhodnější. Mnohem lépe uděláte, když si budete kupovat tzv. first minute letenky. Krátce po uvedení na trh se totiž dají sehnat opravdu levné letenky, jejichž ceně se ty last minute nemohou rovnat.

Buďte si jistí, že znáte konečnou cenu

Tenhle bod vlastně velmi úzce souvisí s prvním bodem. Pokud kupujete letenky, měli byste si být jistí, že znáte konečnou cenu a že už nebudete platit žádné poplatky. Zkrátka si najít takovou společnost, která vám uvede konečnou cenu hned a vy si můžete být jisti, že nezaplatíte ani o korunu navíc. Pokud se budete držet těchto zásad, budete létat levněji. Prostě při nákupu letenek je třeba přemýšlet.