Cestování je zkrátka zábava, ne náhodou patří mezi nejčastější koníčky. Nabízí totiž kombinaci poznávání i odpočinku, ale také nových zážitků. Spousta lidí ale raději cestuje jen po České republice, protože je to levnější. Jenže to vůbec nemusí být pravda. Stačí, když si koupíte levné letenky, a cesta do zahraničí vás může vyjít ještě levněji než po tuzemsku.

Nejlevnější letenky – jak na to?

Letenky jsou nejlevnější v době, kdy se nově dostávají do prodeje. V dalších dnech a měsících jejich cena neustále roste. Jestli jste si zvykli nakupovat zájezdy na last minute, u letenek takto nepochodíte. Last minute letenky jsou totiž nejdražší. Vzhledem ke své ceně se akční letenky vydávají pouze v omezeném počtu. Neznamená to ale, že byste museli neustále vysedávat u počítače a kontrolovat, zda nějaká letecká společnost nedala do prodeje levné letenky. Tuto starost můžete nechat na specializované společnosti. Zvolte ale takovou, která je spolehlivá a nebude se z vás akorát snažit vytáhnout peníze.

Jak se pozná spolehlivá společnost?

  • má kamennou pobočku
  • neúčtuje žádné skryté poplatky
  • postará se i o víza, ubytování a v případě zájmu také pronájem auta
  • nenechá vás ve štychu, když se vám v zahraničí něco stane
  • dobře s vámi komunikuje

Jak si levné letenky zarezervovat?

Na webu specializované společnosti si vyberte letenky, o které máte zájem, a vyplňte jména a příjmení všech cestujících. Doplňte kontakt na vás a zvolte způsob platby. Poté vše potvrďte. Rezervace je hotová. Do e-mailové schránky vám přijdou podrobnější informace a itinerář vašeho letu.